חרדת שינייםפחד שיניים

כיצד להתמודד עם רפלקס הקאה בעייתי?

לאנשים רבים יש רפלקס הקאה רגיש. רפלקס הקאה רגיש עלול להפריע מאוד בטיפול שיניים. הגורמים להקאה עלולים להיות פסיכולוגיים, פיזיולוגיים או שניהם גם יחד. הקאה עלולה להיות גם ביטוי גופני של פאניקה, הקשורה להרגשה של איום אפשרי כלשהו לפעולת הנשימה או הבליעה. ייתכן כי שורשיה של תחושה זו של העדר היכולת "לנשום" בעבר – ייתכן שעברת חוויה של חנק אמיתי או קרוב לכך.

רפלקס ההקאה של אנשים מסוימים בעייתי עד כדי כך, שצחצוח שיניים אצלם הופך לפעולה כמעט בלתי אפשרית. תוכל למצוא טיפים מסוימים כאן: בעיות בצחצוח שיניים:

רפלקס הקאה בעייתי הוא תופעה כה נפוצה, עד שכל רופאי השיניים ייתקלו בה ואמורים לפתח דרכים לסייע לך להתמודד עמה. אולם, כדי לספק לך אפשרויות בחירה רבות יותר, אספנו טיפים רבים הן מרופאי שיניים והן מאנשים הסובלים מרפלקס הקאה בעייתי:

טיפים לרופאי שיניים ולמטופלים: טיפול ברפלקס ההקאה

  • "דאג תמיד שהמטופל ינשום דרך האף!"
  • "נשום. נשום. נשום. אני אומר זאת 3 פעמים כיוון שלעתים קשה לי לנשום דרך האף. עליי להכריח את עצמי באופן מודע לקחת נשימות עמוקות, ולנסות לא להתעייף".
  • "כדי לסייע להתמודד עם רפלקס ההקאה, גיליתי ששימוש בתכשיר להקלת הגודש באף לפני התור לרופא מסייע מאוד לשמור על מערות האף פתוחות כדי לעודד נשימה דרך האף".
  • תרסיס לגרון בעל פעילות מרדימה (לדוגמה, Vicks Ultra Chloraseptic Throat Spray, הנמכר ללא מרשם) עשוי להקל על רפלקס ההקאה של אנשים רגישים, או של אנשים הסובלים משיעול או מאסתמה. מינון: 2 או 3 ריסוסים מיד לפני הטיפול אמורים להחזיק מעמד כשעה. שיטה זו עובדת מצוין אצל אנשים רבים, נסה אותה!

המידע באתר זה אינו במקום ואינו מתיימר להחליף או להיות במקום מידע של רופא שיניים מומחה השתלות שיניים