חרדת שינייםפחד שיניים

פחד מלהיות בהכרה במהלך טיפול שיניים

"הייתי רוצה להיות חסר הכרה לגמרי".

"אני פשוט לא רוצה להיות בהכרה, זה מה שמפחיד אותי".

"אני מפחד להיות בהכרה או לשמוע מה קורה"

כשאנשים רבים הסובלים מפוביה דנטאלית חושבים על הביקור האידיאלי אצל רופא שיניים, הם מדמיינים תרחיש הנראה בערך כך: לעבור הרדמה בבית, לפני שלוקחים אותם כדי לטפל בכל הבעיות שלהם, ולהתעורר לאחר מכן במיטה שלהם.

עבור חלקנו, ההיגיון העומד מאחורי "פתרון אידיאלי" זה קשור יותר לרצון להימנע מהמפגש הראשוני עם רופא שיניים על כל הכרוך בו – המבוכה לגבי מצב השיניים, "ההרצאה", שמיעת החדשות הרעות וכן הלאה. אם הדבר רלוונטי לך, ייתכן שתגלה שהפחד שלך מלהיות בהכרה יפחת או ייעלם לאחר שתמצא רופא שיניים אדיב ואכפתי שמתאים לך.

פחד מלהיות בהכרה במהלך טיפול שיניים

אצל אנשים אחרים, הפחד מלהיות בהכרה במהלך טיפול שיניים הוא פחד ספציפי מאוד. אתה "פשוט יודע", עמוק בלב, שלא תוכל לסבול כל טיפול כשאתה בהכרה. לחלופין, ייתכן שאתה יודע שלא תוכל להתמודד עם להיות בהכרה במהלך טיפול ספציפי (לדוגמה, עקירת שן) אך אין לך בעיה עם טיפולי שיניים אחרים.

אם זה המצב, ייתכן שתתעניין בטשטוש תוך-ורידי. במידה רבה, טשטוש תוך-ורידי החליף הרדמה כללית. שיטה זו בטוחה ויעילה מאוד.

ישנם רופאי שיניים מסוימים שמציעים טשטוש תוך-ורידי, אך הוא זמין באופן נרחב בהרבה במרפאות פרטיות. אם אינך יכול להרשות לעצמך טיפול פרטי, באזורים רבים תוכל לקבל גם הפניה מרופא שיניים או מרופא משפחה לשירות רפואת השיניים הקהילתי, המסוגל ברוב המקרים להציע טשטוש תוך-ורידי. עם זאת, ייתכן שהדבר יהיה כרוך ברשימות המתנה.

המידע באתר זה אינו במקום ואינו מתיימר להחליף או להיות במקום מידע של רופא שיניים מומחה השתלות שיניים